Skip to content

4 Olympia BlvdParamus, NJ 07652

Built 1948

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 29, 2025

Property Information

Block6705
Lot8
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,583
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$370,600
66%
Improvement Value:$194,100
34%
Total Assessment$564,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,962+3.5%
2024$7,696+8.1%
2023$7,122+5.6%
2022$6,744-7.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1948