Skip to content

44 Hollybrook RoadParamus, NJ 07652

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 13, 2015

Property Information

Block7316
Lot1
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,575
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$446,300
59%
Improvement Value:$310,000
41%
Total Assessment$756,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,811+2.8%
2024$10,517+7.9%
2023$9,750+5.2%
2022$9,270+12.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955