Skip to content

663 Terrace DrParamus, NJ 07652

Built 1955

Last Sale Price
$32,500
Last Sale Date
Apr 18, 2000

Property Information

Block7110
Lot2
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,756
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$395,800
36%
Improvement Value:$703,400
64%
Total Assessment$1,099,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,556+2.8%
2024$15,125+7.7%
2023$14,042+5.5%
2022$13,313+5.3%
Property History

Property Sale

Sale
$32,500

From:

To:

Sq Ft1,756DeedBook 8267, Page 630NU CodeFamily (1)Recorded4/26/2000

Property Built

Built

Year Built: 1955