Skip to content

321 Briar Cliff LaneParamus, NJ 07652

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 8, 2021

Property Information

Block7115
Lot12
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,832
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$421,300
55%
Improvement Value:$339,800
45%
Total Assessment$761,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,572+2.9%
2024$10,273+4.4%
2023$9,843+5.1%
2022$9,361+4.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966