Skip to content

675 Drexel RdParamus, NJ 07652

Built 1972

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block7122
Lot3
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,288
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$415,500
57%
Improvement Value:$313,200
43%
Total Assessment$728,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,103+2.9%
2024$9,815+8.1%
2023$9,075+5.3%
2022$8,618-10.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1972