Skip to content

658 Drexel RoadParamus, NJ 07652

Built 1971

Last Sale Date
Aug 4, 1998

Property Information

Block7122
Lot13
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,689
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$425,100
53%
Improvement Value:$376,900
47%
Total Assessment$802,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,149+3.0%
2024$10,827+8.2%
2023$10,008+5.3%
2022$9,502-5.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1971