Skip to content

750 Livingston CourtParamus, NJ 07652

Cemeteries/Graveyards

Last Sale Price
$72,000
Last Sale Date
May 1, 2001

Property Information

Block7604
Lot43
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$362,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$362,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2022$5,774+55.4%
2021$3,716+1.3%
2020$3,670+1.8%
2019$3,606+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$72,000

From:

To:

DeedBook 8365, Page 370NU CodeCOAH housing (21)Recorded5/8/2001