Skip to content

303 Georgian DriveParamus, NJ 07652

Built 1956

Last Sale Price
$545,000
Last Sale Date
Oct 29, 2015

Property Information

Block7606
Lot13
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,317
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$417,300
49%
Improvement Value:$430,500
51%
Total Assessment$847,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,044+3.0%
2024$11,694+8.2%
2023$10,804+5.4%
2022$10,254+2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$545,000

From:

To:

Sq Ft2,317DeedBook 2110, Page 1732Recorded11/23/2015

Property Built

Built

Year Built: 1956