Skip to content

766 Cathy Ann CourtParamus, NJ 07652

Built 1956

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block7608
Lot3
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,616
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$402,000
58%
Improvement Value:$291,900
42%
Total Assessment$693,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,846+3.0%
2024$9,560+8.2%
2023$8,836+5.2%
2022$8,396-3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1956