Skip to content

217 Lawrence LnRiverside, NJ 08075

Built 2003

Last Sale Price
$72,800
Last Sale Date
Jun 30, 2006

Property Information

Block118
Lot4.03
QualifierC0217
CountyBurlington
MunicipalityDelran Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class38
DescriptionA, MT LAUREL
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage881
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$10,000
14%
Improvement Value:$62,100
86%
Total Assessment$72,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,867+0.9%
2024$2,841+1.3%
2023$2,805+0.2%
2022$2,800+0.9%
Property History

Property Sale

Sale
$72,800

To:

Sq Ft881DeedBook 6413, Page 140

Property Sale

Sale
$70,000
DeedBook 6154, Page 929

Property Built

Built

Year Built: 2003