Skip to content

348 Nicholas DrRiverside, NJ 08075

Built 2003

Last Sale Price
$106,820
Last Sale Date
Feb 22, 2007

Property Information

Block118
Lot4.03
QualifierC0348
CountyBurlington
MunicipalityDelran Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class38
DescriptionB, MT LAUREL
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,059
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$10,000
10%
Improvement Value:$90,800
90%
Total Assessment$100,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,008+0.9%
2024$3,972+1.3%
2023$3,922+0.2%
2022$3,914+0.9%
Property History

Property Sale

Sale
$106,820

To:

Sq Ft1,059DeedBook 6476, Page 645

Property Sale

Sale
$97,900
DeedBook 6077, Page 105

Property Built

Built

Year Built: 2003