Skip to content

115 Natalie RoadRiverside, NJ 08075

Built 2003

Last Sale Price
$105,000
Last Sale Date
Aug 8, 2018

Property Information

Block118
Lot4.03
QualifierC0115
CountyBurlington
MunicipalityDelran Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class38
DescriptionB, MT LAUREL
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,059
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,000
10%
Improvement Value:$92,000
90%
Total Assessment$102,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,056+0.9%
2024$4,019+1.3%
2023$3,969+0.2%
2022$3,961+0.9%
Property History

Property Sale

Sale
$105,000

To:

Sq Ft1,059DeedBook 13350, Page 9156

Property Sale

Sale
$99,871
DeedBook 6318, Page 101

Property Sale

Sale
$99,000
DeedBook 6127, Page 988

Property Built

Built

Year Built: 2003