Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
2834 Route 73 North(Unit B02)Maple Shade, NJ 08052
Last Sale Date
Aug 24, 2009
Property Information
Block189.01
Lot2
QualifierB02
CountyBurlington
MunicipalityMaple Shade Twp
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
DescriptionBILLBOARD 2
Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$28,300
100%
Total Assessment$28,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,074 | +3.0% |
| 2024 | $1,043 | +2.6% |
| 2023 | $1,017 | -0.3% |
| 2022 | $1,020 | +3.8% |
Property History
No events match the selected filters.