Skip to content

24 West Azalea LaMount Laurel, NJ 08054

Built 1974

Last Sale Date
Dec 31, 2015

Property Information

Block1400
Lot24
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityMt Laurel Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
DescriptionWOODS III
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,476
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,700
30%
Improvement Value:$94,200
70%
Total Assessment$133,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,227+3.9%
2024$4,068+2.3%
2023$3,978+2.0%
2022$3,901+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1974