Skip to content

29a East Daisy LaMount Laurel, NJ 08054

Built 1976

Last Sale Price
$77,000
Last Sale Date
Jan 18, 2001

Property Information

Block1402
Lot39
QualifierC2901
CountyBurlington
MunicipalityMt Laurel Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
DescriptionLAKE II
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,004
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,800
25%
Improvement Value:$84,300
75%
Total Assessment$113,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,571+3.9%
2024$3,436+2.3%
2023$3,360+2.0%
2022$3,295+1.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$77,000
DeedBook 5842, Page 905

Property Sale

Sale
$39,000
DeedBook 2439, Page 90

Property Built

Built

Year Built: 1976