Skip to content

31a East Daisy LaMount Laurel, NJ 08054

Built 1976

Last Sale Price
$85,000
Last Sale Date
Aug 25, 2014

Property Information

Block1402
Lot39
QualifierC3101
CountyBurlington
MunicipalityMt Laurel Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
DescriptionLAKE II
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,004
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,800
26%
Improvement Value:$81,900
74%
Total Assessment$110,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,495+3.9%
2024$3,363+2.3%
2023$3,289+2.0%
2022$3,225+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$85,000

To:

Sq Ft1,004DeedBook 13139, Page 5839

Property Sale

Sale
$63,500
DeedBook 3216, Page 328

Property Built

Built

Year Built: 1976