Skip to content

607 Sandra DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1976

Last Sale Price
$280,000
Last Sale Date
Sep 22, 2025

Property Information

Block1126
Lot6
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM110

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,334
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,100
26%
Improvement Value:$111,200
74%
Total Assessment$149,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,576+6.6%
2024$4,294+12.7%
2023$3,812+3.9%
2022$3,668+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$280,000

To:

Sq Ft1,334DeedBook 13788, Page 690

Property Built

Built

Year Built: 1976