Skip to content

210 Bobolink BlvdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 8, 2022

Property Information

Block18
Lot37
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM002

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,288
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$41,000
25%
Improvement Value:$123,300
75%
Total Assessment$164,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,036+6.6%
2024$4,725+12.7%
2023$4,195+3.9%
2022$4,037+4.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975