Skip to content

1003 E Lakeshore DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1960

Last Sale Date
Jan 7, 2017

Property Information

Block212
Lot31
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM012

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,248
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,100
23%
Improvement Value:$123,900
77%
Total Assessment$160,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,654+6.9%
2024$4,352+13.5%
2023$3,835+4.2%
2022$3,681+4.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960