Skip to content

155 Canna StBrowns Mills, NJ 08015

Built 1974

Last Sale Price
$210,000
Last Sale Date
May 27, 2010

Property Information

Block212
Lot5
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM012

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,988
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,000
22%
Improvement Value:$135,600
78%
Total Assessment$173,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,321+6.6%
2024$4,993+12.7%
2023$4,432+3.9%
2022$4,265+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$210,000

To:

Sq Ft1,988DeedBook 6710, Page 667

Property Sale

SaleMulti
$87,500
DeedBook 5920, Page 706

Property Sale

SaleMulti
$94,900
DeedBook 4569, Page 113

Property Built

Built

Year Built: 1974