Skip to content

1201 W Lakeshore DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1983

Last Sale Price
$53,900
Last Sale Date
May 12, 1986

Property Information

Block218
Lot43
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM013

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,152
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,300
26%
Improvement Value:$102,400
74%
Total Assessment$138,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,251+6.6%
2024$3,989+14.7%
2023$3,477+3.9%
2022$3,346+4.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$53,900
DeedBook 3184, Page 66

Property Built

Built

Year Built: 1983