Skip to content

122 Bobwhite BlvdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1997

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 26, 2006

Property Information

Block22
Lot42
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM002

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,950
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,000
17%
Improvement Value:$184,300
83%
Total Assessment$222,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,814+6.6%
2024$6,393+12.7%
2023$5,675+3.9%
2022$5,462+4.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$137,750
DeedBook 5576, Page 66

Property Built

Built

Year Built: 1997