Skip to content

603 W Lakeshore DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 2005

Last Sale Price
$334,900
Last Sale Date
Dec 19, 2005

Property Information

Block256
Lot37
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM015

Building Details

Building Class17
Description2SFAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,016
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,200
14%
Improvement Value:$226,600
86%
Total Assessment$264,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,866+6.8%
2024$7,366+13.1%
2023$6,510+4.1%
2022$6,256+4.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$334,900

To:

Sq Ft2,016DeedBook 6354, Page 277

Property Built

Built

Year Built: 2005