Skip to content

330 Woodbine StBrowns Mills, NJ 08015

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$444,900
Last Sale Date
Dec 5, 2025

Property Information

Block282
Lot47
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM017

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,858
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$27,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$27,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$849+6.6%
2024$797+12.7%
2023$707+3.9%
2022$681+4.4%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$444,900
Sq Ft1,858DeedBook 13804, Page 6293Recorded1/21/2026

Property Sale

Sale
$51,000

To:

DeedBook 13762, Page 9755

Property Sale

SaleMulti
$10,000

From:

To:

DeedBook 13237, Page 6570Recorded8/30/2016

Also conveyed in this deed

1 parcel