Skip to content

301 E Lakeshore DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1965

Last Sale Price
$83,000
Last Sale Date
Dec 13, 1995

Property Information

Block284
Lot43
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM017

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,268
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,000
27%
Improvement Value:$103,200
73%
Total Assessment$142,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,358+6.6%
2024$4,090+12.7%
2023$3,630+3.9%
2022$3,494+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$83,000
DeedBook 5088, Page 20

Property Built

Built

Year Built: 1965