Skip to content

52 Hydrangea StBrowns Mills, NJ 08015

Built 1979

Last Sale Price
$231,000
Last Sale Date
Jun 20, 2008

Property Information

Block319
Lot24
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM019

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,112
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,700
21%
Improvement Value:$156,900
79%
Total Assessment$197,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,056+6.6%
2024$5,683+12.7%
2023$5,045+3.9%
2022$4,855+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$231,000

To:

Sq Ft2,112DeedBook 6581, Page 179

Property Built

Built

Year Built: 1979