Skip to content

2301 N Lakeshore DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1970

Last Sale Price
$50,000
Last Sale Date
Nov 1, 1993

Property Information

Block336
Lot1
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM020

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,116
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,100
30%
Improvement Value:$96,400
70%
Total Assessment$137,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,214+6.6%
2024$3,955+12.7%
2023$3,510+3.9%
2022$3,378+4.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$50,000
DeedBook 4652, Page 343

Property Sale

SaleMulti
$85,000
DeedBook 3891, Page 268

Property Sale

SaleMulti
$59,900
DeedBook 3212, Page 332

Property Built

Built

Year Built: 1970