Skip to content

69 Bear AlleyBrowns Mills, NJ 08015

Built 1975

Last Sale Date
Aug 10, 2021

Property Information

Block346
Lot9
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM021

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,464
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,000
19%
Improvement Value:$162,500
81%
Total Assessment$200,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,145+6.6%
2024$5,766+12.7%
2023$5,119+3.9%
2022$4,926+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975