Skip to content

208 Stanley AvBrowns Mills, NJ 08015

Built 1978

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 20, 2022

Property Information

Block451
Lot5
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM029

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,426
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,000
19%
Improvement Value:$164,200
81%
Total Assessment$202,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,197+6.6%
2024$5,815+12.7%
2023$5,162+3.9%
2022$4,968+4.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1978