Skip to content

52 Clubhouse RdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1977

Last Sale Price
$95,000
Last Sale Date
Jun 16, 1988

Property Information

Block405
Lot8
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM025

Building Details

Building Class17
Description1SFIUG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,176
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,900
26%
Improvement Value:$133,600
74%
Total Assessment$179,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,502+6.6%
2024$5,162+12.7%
2023$4,583+3.9%
2022$4,410+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$95,000
DeedBook 3663, Page 185

Property Built

Built

Year Built: 1977