Skip to content

106 Otter AvBrowns Mills, NJ 08015

Built 1948

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 23, 2005

Property Information

Block436
Lot1
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM028

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage780
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,600
36%
Improvement Value:$81,300
64%
Total Assessment$127,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,920+6.6%
2024$3,678+12.7%
2023$3,265+3.9%
2022$3,143+4.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$50,000
DeedBook 5716, Page 362

Property Built

Built

Year Built: 1948