Skip to content

204 Wichita TrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 25, 2012

Property Information

Block602
Lot4
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM046

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,496
Acreage0.44

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$41,800
17%
Improvement Value:$203,800
83%
Total Assessment$245,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,528+6.6%
2024$7,063+12.7%
2023$6,270+3.9%
2022$6,034+4.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$97,000
DeedBook 3664, Page 218

Property Built

Built

Year Built: 1971