Skip to content

4 Brenner StBrowns Mills, NJ 08015

Built 1950

Last Sale Price
$115,000
Last Sale Date
May 31, 2005

Property Information

Block482
Lot1
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM032

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage480
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$39,000
46%
Improvement Value:$44,900
54%
Total Assessment$83,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,572+6.6%
2024$2,413+12.7%
2023$2,142+3.9%
2022$2,061+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$115,000

To:

Sq Ft480DeedBook 6286, Page 373

Property Sale

SaleMulti
$36,000
DeedBook 5789, Page 968

Property Sale

SaleMulti
$27,000
DeedBook 4217, Page 143

Property Sale

SaleMulti
$41,000
DeedBook 3648, Page 241

Property Built

Built

Year Built: 1950