Skip to content

3 Spindles WyBrowns Mills, NJ 08015

Built 1951

Last Sale Price
$40,000
Last Sale Date
Oct 4, 2019

Property Information

Block507
Lot3
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map Page3502

Building Details

Building Class17
Description2 BLDGS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage932
Acreage0.82

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,900
36%
Improvement Value:$67,700
64%
Total Assessment$106,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,267+6.6%
2024$3,066+12.7%
2023$2,722+3.9%
2022$2,619+30.4%
Property History

Property Sale

Sale
$40,000

To:

Sq Ft932DeedBook 13412, Page 4194

Property Built

Built

Year Built: 1951