Skip to content

338 Trenton RdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1955

Last Sale Date
Jun 27, 1986

Property Information

Block527
Lot1
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM038

Building Details

Building Class17
Description1SS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,520
Acreage1.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,400
21%
Improvement Value:$158,700
79%
Total Assessment$202,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,194+6.6%
2024$5,812+12.7%
2023$5,160+3.9%
2022$4,966+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3217, Page 13

Property Built

Built

Year Built: 1955