Skip to content

326 Trenton RdBrowns Mills, NJ 08015

Vacant Land

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Aug 30, 2023

Property Information

Block527
Lot5
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM038

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$42,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,315+6.6%
2024$1,234+12.7%
2023$1,095+3.9%
2022$1,054+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$130,000

To:

DeedBook 13686, Page 110

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 6523, Page 60