Skip to content

Pardee Blvd(Block 52 Lot 5)Browns Mills, NJ 08015

Last Sale Date
Aug 15, 1994

Property Information

Block52
Lot5
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM003

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$25,100

Tax History

YearProperty taxesChange
1996$318-0.7%
1995$320+5.4%
1994$304-5.6%
1993$321-3.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4816, Page 328