Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Noteboom Av(Block 547 Lot 11)Browns Mills, NJ 08015
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 12, 2015
Property Information
Block547
Lot11
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM041
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.22
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$12,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$12,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $368 | +6.6% |
| 2024 | $345 | +12.7% |
| 2023 | $306 | +3.9% |
| 2022 | $295 | +4.4% |
Property History
No events match the selected filters.