Skip to content

608 June RdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1957

Last Sale Date
Jan 7, 2017

Property Information

Block579
Lot16
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM044

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage863
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,600
31%
Improvement Value:$87,700
69%
Total Assessment$126,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,621+7.1%
2024$3,382+13.7%
2023$2,974+4.2%
2022$2,853+4.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1957