Skip to content

105 Spruce BlvdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1974

Last Sale Date
May 22, 2019

Property Information

Block586
Lot10
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM045

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,596
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,000
23%
Improvement Value:$129,900
77%
Total Assessment$168,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,927+6.9%
2024$4,608+13.4%
2023$4,062+4.2%
2022$3,900+4.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1974