Skip to content

202 Wichita TrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1975

Last Sale Price
$154,000
Last Sale Date
Jun 10, 2009

Property Information

Block602
Lot3
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM046

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,008
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$37,800
28%
Improvement Value:$96,300
72%
Total Assessment$134,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,110+6.6%
2024$3,857+12.7%
2023$3,424+3.9%
2022$3,295+4.4%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$154,000

To:

Sq Ft1,008DeedBook 6644, Page 793

Property Sale

Sale
$172,000
DeedBook 6341, Page 535

Property Sale

Sale
$44,900
DeedBook 2847, Page 220

Property Built

Built

Year Built: 1975