Skip to content

207 Cheyenne TrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1985

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 11, 2007

Property Information

Block617
Lot10
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM047

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,092
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$37,800
26%
Improvement Value:$105,600
74%
Total Assessment$143,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,395+6.6%
2024$4,124+12.7%
2023$3,661+3.9%
2022$3,523+4.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$69,900
DeedBook 3421, Page 300

Property Built

Built

Year Built: 1985