Skip to content

4 Isleta LnBrowns Mills, NJ 08015

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 18, 1998

Property Information

Block640
Lot6
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM049

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,344
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,700
24%
Improvement Value:$119,500
76%
Total Assessment$157,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,818+6.6%
2024$4,521+12.7%
2023$4,013+3.9%
2022$3,862+4.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975