Skip to content

30 Wildgeese CirBrowns Mills, NJ 08015

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 3, 2011

Property Information

Block673
Lot1
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM052

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,344
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,200
24%
Improvement Value:$120,700
76%
Total Assessment$158,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,870+6.6%
2024$4,570+12.7%
2023$4,057+3.9%
2022$3,904+4.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968