Skip to content

63 Tensaw DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1984

Last Sale Price
$71,900
Last Sale Date
Jun 30, 1987

Property Information

Block647
Lot1
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM050

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,305
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,700
18%
Improvement Value:$179,800
82%
Total Assessment$218,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,697+6.6%
2024$6,284+12.7%
2023$5,578+3.9%
2022$5,369+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$71,900
DeedBook 3448, Page 309

Property Built

Built

Year Built: 1984