Skip to content

84 Sepulga DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1988

Last Sale Price
$92,000
Last Sale Date
May 12, 1988

Property Information

Block649
Lot15
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM050

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,810
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
19%
Improvement Value:$167,500
81%
Total Assessment$207,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,360+6.6%
2024$5,968+12.7%
2023$5,297+3.9%
2022$5,098+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$92,000
DeedBook 3843, Page 37

Property Built

Built

Year Built: 1988

Property Sale

Sale
$16,500
DeedBook 3092, Page 1