Skip to content

128 Adams AvBrowns Mills, NJ 08015

Built 1973

Last Sale Price
$97,000
Last Sale Date
Apr 29, 1991

Property Information

Block680
Lot34
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,000
23%
Improvement Value:$126,200
77%
Total Assessment$164,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,033+6.6%
2024$4,722+12.7%
2023$4,192+3.9%
2022$4,034+4.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$97,000
DeedBook 4200, Page 99

Property Built

Built

Year Built: 1973