Skip to content

44 Dakota TrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 1, 2015

Property Information

Block681
Lot3
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM053

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,006
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,400
29%
Improvement Value:$95,500
71%
Total Assessment$133,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,104+6.6%
2024$3,851+12.7%
2023$3,418+3.9%
2022$3,290+4.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$51,900
DeedBook 3173, Page 328

Property Built

Built

Year Built: 1965