Skip to content

417 Rhode Island RdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1977

Last Sale Date
Oct 8, 2020

Property Information

Block689
Lot2
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM054

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,448
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,000
17%
Improvement Value:$183,300
83%
Total Assessment$221,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,283+7.1%
2024$5,865+13.9%
2023$5,150+5.1%
2022$4,898+4.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1977