Skip to content

310 Louisiana TrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1962

Last Sale Price
$94,900
Last Sale Date
Jul 28, 2000

Property Information

Block718
Lot12
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM056

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,512
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,400
24%
Improvement Value:$125,500
76%
Total Assessment$165,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,085+6.6%
2024$4,771+12.7%
2023$4,235+3.9%
2022$4,076+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$94,900
DeedBook 5798, Page 136

Property Built

Built

Year Built: 1962